Archiv

    V archivu fotbalového klubu Větřní, bychom rádi publikovali dobové fotografie a články týkající se dění v klubu, fotografie hráčů a zápasů. Pokud podobné podklady vlastníte, rádi je na této stránce s Vaším souhlasem zveřejníme.
 
Fotbalové dění ve Větřní v poválečné době, je spojeno se sportovním klubem Jihočeských papíren, který byl založen v r.1946 (fotbalový odíl ještě o rok dříve). Sportovní klub sdružoval hlavně zájemce o kopanou a vychoval řadu velmi dobrých hráčů. Řadil se mezi nejlepší v okrese. Své první hřiště si členové vybudovali u trati v Dolním Němčí. V r.1948 došlo ke sloučení všech tělovýchovných složek ve Větřní do jedné tělovýchovné organizace. Pobočka českokrumlovského sokola se sloučila se sportovním klubem Jihočeských papíren pod novým jménem Tělovýchovná jednota Tatran Větřní. V nové TJ byl kromě oddílu kopané oddíl ledního hokeje, odbíjené, tenisu, stolního tenisu, vodních sportů a lyžování.
Z podnětu TJ Tatran byl vypracován projekt na výstavbu sportovního areálu a koupaliště. Práce byly zahájeny již v r.1948, kdy bylo potřeba pozemky nejprve odvodnit a poté na ně přesunout tisíce kubíků půdy, aby se vytvořila potřebná plocha pro hřiště. Přestože podle tehdejší dokumentace činil rozpočet částku 2.730.000,- Kčs, bylo ve skutečnosti vynaloženo na stavbu jen 572.000Kčs (!). Ostatní hodnoty vytvořili bezplatně brigádníci, kteří zde odpracovali celkem 43 400 hodin (!!!). Na neúrodném bahnitém terénu vznikl krásný stadion a tenisové dvorce se šatnami. K úplnému dokončení sportovního areálu došlo v r.1959.
Od r. 1958 byl TJ Tatran registrován jako závodní organizace Jihočeských papíren ve Větřní (ZTJ JIP Větřní)
Velký svátek zažil stadion ve Větřní v r.1960, kdy se zde konalo celookresní spartakiádní vystoupení a v r.1961 u příležitosti 100. výročí založení papírny ve Větřní, kdy zde hrála jedenáctka bývalých internacionálů Slavie Praha.
Oddíl kopané je největším oddílem tělovýchovné jednoty, která byla v r. 2007 přejmenována na AW reality CZ Větřní a v roce 2009 na SK Větřní. Oddíl byl založen v r.1945 a nejúspěšněji si vedl začátkem 50. let, kdy A tým hrál v krajském přeboru.
 V současné době hraje A tým I.A. třídu, B tým okresní soutěž, dorostenci I.A.třídu a žáci hrají okresní přebor Č.B. a přípravka okresní přebor.

Čerpáno z brožury VĚTŘNÍ - LIDÉ, DĚJINY, PRÁCE vydané Místním národním výborem v r.1985

-suj-

Aktualizováno 21/9/2011

Vyhledávání

© .::colendesign::. 2009 colen{at}centrum.cz